Sort by

kishan has logged 454 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Mean One

The Mean One

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry