Sort by

conner4real has logged 116 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Coolie No. 1

Coolie No. 1

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
23
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Veldt

The Veldt

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kedarnath

Kedarnath

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Bang Bang!

Bang Bang!

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
PK

PK

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry