• Cartoon Carnival

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Méliès Mystery

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Stardust

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • La vita nuova

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★½

  • K-12

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★★½

  • Polaroid

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Hug

  • The Predator

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Great Satan

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Whack World

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Snow Steam Iron

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Sharknado 5: Global Swarming

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Kidnap

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★★½