Sort by

🧛🏻‍♀️༄ 𝐊𝐢𝐭·˚ ༘ has logged 185 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
When Nirvana Came To Britain

When Nirvana Came To Britain

2021
×
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry