Sort by

Eileen has logged 314 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry