• It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Nun

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • 1922

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Red Nose Day Actually

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hairspray Live!

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Planet Earth II

  • Supersonic

    ★★★★

  • Oasis: In Their Own Words

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Before the Flood

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Prevenge

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Team Thor

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Allegiant

    ★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★½

  • The 5th Wave

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Room

    ★★★½

  • The Bad Education Movie

  • Absolutely Anything

    ★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • San Andreas

    ★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★½