• Stevie Nicks 24 Karat Gold the Concert

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Boys in the Band

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Rose Matafeo: Horndog

  • Hamilton

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hater

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • Ellie & Abbie (& Ellie's Dead Aunt)

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Relic

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Midway

    ★½

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

  • The Vigil

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ½

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • By the Balls

  • Vivarium

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Inna de Yard

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Good Kisser

  • Sibyl

    ★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Invisible Life

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Port Authority

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Lil' Buck: Real Swan

  • Martha: A Picture Story

  • Pet Sematary

  • Us

  • Stuffed

  • For Sama

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

  • Varda by Agnès

  • God Exists, Her Name Is Petrunya