kiwirail has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
25
Stevie Nicks 24 Karat Gold the Concert

Stevie Nicks 24 Karat Gold the Concert

2020
×
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rose Matafeo: Horndog

Rose Matafeo: Horndog

2020
×
Edit this entry  
18
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
17
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Edit this entry  
17
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Edit this entry  
17
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Edit this entry  
17
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
Edit this entry  
15
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Kisser

Good Kisser

2019
×
Edit this entry  
06
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
Edit this entry  
05
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Luce

Luce

2019
×
Edit this entry  
23
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry