Sort by

Waqar has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Net

The Net

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anbe Sivam

Anbe Sivam

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rage

Rage

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jeff Buckley - Live in Chicago

Jeff Buckley - Live in Chicago

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
PTU

PTU

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Long

Mr. Long

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Highway

Highway

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Milestone

Milestone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
C/o Kancharapalem

C/o Kancharapalem

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kaala

Kaala

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry