• Kate

    ★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Dawn Raid

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Vampires vs. the Bronx

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Defying Gravity: The Untold Story of Women's Gymnastics

    ★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants