• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Des

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Z

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★★½

  • Miner's Mountain

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Followed

    ½

  • Skin

    ½

  • Cam

    ★★★½

  • Possum

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Voyeur

    ★½

  • Alien: Covenant

    ★★½