Katie has logged 14 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry