RSS feed for Kevin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
22
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry