Sort by

KJ has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
13
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Console Wars

Console Wars

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clockers

Clockers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry