Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Air

Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
Edit this entry  
16
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Someone Like You...

Someone Like You...

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
08
Only You

Only You

1994
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Villains

Villains

2019
×
★★
Edit this entry  
08
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
Read prior review Edit this entry  
05
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Julia

Julia

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry