Sort by

katerina has logged 35 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry