Sort by

katerina has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry