• Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    FOUR TIME ACADEMY AWARD WINNER PARASITE

  • American Hustle

    American Hustle

    ★★★

    christian bale and amy adams please keep making movies together

  • The Evil Dead

    The Evil Dead

    ★★★★

    a great bedtime movie if u ask me

  • Jumanji: The Next Level

    Jumanji: The Next Level

    ★★★½

    everyone giving this below 3 stars, we get it, u don’t like to have fun. rip but im different

  • Us

    Us

    ★★★★½

    feel like pure shit just want another jordan peele film

  • Last Christmas

    Last Christmas

    ★★

    a waste of henry golding. literally just throw this movie in with all the other terrible hallmark christmas movies, it’s really that bad.

  • The Dead Don't Die

    The Dead Don't Die

    ★★★

    u didn’t hear this from me but adam driver wasn’t bad looking in this.

  • The Prestige

    The Prestige

    ★★★★½

    me: *knows how it ends*
    also me: WHAT THE FUCK?!

  • First Reformed

    First Reformed

    ★★★½

    yes, im religious. i watched first reformed.

  • American Psycho

    American Psycho

    ★★★★★

    the way this is one of christians best performances. every facial expression, every line, it’s all delivered perfectly. u can literally see how fake patrick bateman really is and the mask he puts on in front of everybody to try and blend in. it’s painfully obvious to the audience because we can see what he does behind closed doors yet the way christian portrays patrick outside those doors, u can also see why nobody would suspect he’s a murderous psychopath.…

  • Irreversible

    Irreversible

    i recommend this film to no one so u don’t have to sit through THAT scene. plus this film is literally made to cause nausea and anxiety. but if ur feeling brave, be my guest. fucking heartbreaking.

  • Cats

    Cats

    haven’t seen it but i know it doesn’t even deserve half a star and that’s all im gonna say