• It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★★★

    it’s better the second time around

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★

    thought i was gonna be more disturbed by this film bu it was kinda funny

  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★★½

    disappointed. but this film had some cool visuals ill admit

  • Moonlight

    Moonlight

    ★★★★★

    even better the second time

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★★½

    i was super high when i watched this in theaters so i think... it was good?

  • Assassination Nation

    Assassination Nation

    ★★

    what a mess

  • Children of Men

    Children of Men

    ★★★★★

    everything about this film is *chefs kiss* there’s so much i could say about it i just wish i saw it sooner

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★½

    this film isn’t scary, it’s just weird

  • Raw

    Raw

    ★★★★

    this shit made me lose my appetite

  • Us

    Us

    ★★★★½

    horror for real the best genre when it’s done right

  • Shazam!

    Shazam!

    ★★★★

    the only thing dc is doing right

  • Captain America: Civil War

    Captain America: Civil War

    ★★★½

    the only film that can make me despise steve rogers