Sort by
  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Burrow

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Half of It

    ★★★

  • A Smaller World

  • Waiting

    ★★★★★

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Cuties

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Furie

    ★★★

  • The Great Hack

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Sigh Gone

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Making ‘Mr. Robot’

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Bubble Gum

    ★★★★