Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
Edit this entry  
02
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
Edit this entry  
18
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★½
Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★½
Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
½
Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Generation

First Generation

×
★★★
Edit this entry  
06
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Gifted

Gifted

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★
Edit this entry