Sort by

granta has logged 10 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Young Lady and the Hooligan

The Young Lady and the Hooligan

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wolfy

Wolfy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brother

Brother

1997
×
★★★
Edit this entry