• Long Toast

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Landschaft: Poesia Romântica

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Paisagem é Narrativa

    ★★½

  • A Modern Farewell

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Whindersson Nunes: Adult

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★½

  • Bacurau

    ★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Cinderela Pop

    ½

  • Those Who Remained

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Tobacconist

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Greta

    ★★★

  • Unremember

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ana e Vitória

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Alex Strangelove

  • Love, Simon

    ★★★

  • Chris Rock: Tamborine

  • Black Panther

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Fala Sério, Mãe!

    ★★½

  • Whindersson Nunes em Proparoxítona

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Wonder

    ★★★