• The Guilty

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • The Vault

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Don Jon

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Way Way Back

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Taken 2

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Warrior

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★½