Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Pez Outlaw

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • A New Old Play

  • Shankar's Fairies

    ★★★

  • Juju Stories

    ★★½

  • Virgin Blue

    ★★★½

  • Yaya & Lennie - The Walking Liberty

    ★★★

  • The Sacred Spirit

    ★★★★

  • Reincarnated Light

  • Side by Side

  • Posterity

  • FIRST TIME [The Time for All but Sunset – VIOLET]

  • The Life Underground

  • Creature

  • Fou de Bassan

  • The Giants

    ★★★½

  • Whether the Weather Is Fine

    ★★★★½

  • Medea

    ★★★★

  • Playtime

  • From the Planet of the Humans

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • The Sunset Special

  • Dihya

  • Secret Name

    ★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★½

  • After Blue

  • The Infernal Machine

  • Thing

  • Gotta Fabricate Your Own Gifts

  • The Student

    ★★★½

  • Strangers

  • Love, Dad

  • Dead Flash

  • The Demons of Dorothy

    ★★★½

  • It Must

  • Caricaturana

  • Heavens Above

    ★★★★

  • Rose

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Mask

  • Night

  • In Flow of Words

  • Steakhouse

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Dear to Me

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Hotel Royal

  • Titane

  • Pig

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • From Bakersfield to Mojave

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Taming the Garden

    ★★★½

  • Next Picture

  • The Story of Southern Islet

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Mountain Cat