Sort by
  • Crater

    ★★★

  • Black Knight

    ★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • War Sailor

    ★★★★

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★½

  • JUNG_E

    ★★½

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★★

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★½

  • The Witcher: Blood Origin

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★½

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Hellhole

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Drifting Home

    ★★★

  • The Swimmers

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Athena

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • I Came By

    ★★★½

  • Fall

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vesper

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Vampire in the Garden

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Incantation

    ★★★

  • Black Crab

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Bubble

    ★★★½

  • Against the Ice

    ★★★

  • Mars One

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★½