• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Four Hours at the Capitol

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Robin Robin

    ★★★

  • Injustice

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • T0-B1

    ★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Duel

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Lead Me Home

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Vortex

    ★★★★