Sort by

Gabe Nun has logged 386 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Giant

Giant

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blacula

Blacula

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Begotten

Begotten

1989
×
Read the review Edit this entry  
08
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Allegro Non Troppo

Allegro Non Troppo

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Piece: The Movie

One Piece: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry