Sort by

Gabe Nun has logged 36 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
T-Rex: Back to the Cretaceous

T-Rex: Back to the Cretaceous

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
Read the review Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wait

Star Wait

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry