Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read prior review Edit this entry  
20
Big Shot

Big Shot

2013
×
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Edit this entry  
19
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Read the review Edit this entry  
11
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read prior review Edit this entry  
07
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
Edit this entry  
05
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
Edit this entry  
04
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
03
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
Read the review Edit this entry  
01
Something Wild

Something Wild

1986
×
Edit this entry  
01
The Nest

The Nest

2020
×
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Read prior review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
Edit this entry  
22
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
Edit this entry  
21
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kareem: Minority of One

Kareem: Minority of One

2015
×
Edit this entry  
07
Slacker

Slacker

1990
×
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Who We Will Have Been

Who We Will Have Been

2021
×
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read prior review Edit this entry  
30
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
Edit this entry  
29
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
27
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
Read the review Edit this entry  
25
This Movie Is Broken

This Movie Is Broken

2010
×
Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
Edit this entry  
21
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
Edit this entry  
17
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Read prior review Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
Edit this entry