Sort by

K has logged 50 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★
Edit this entry  
31
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
Edit this entry  
31
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Tampopo

Tampopo

1985
×
Edit this entry  
27
Insecure: The End

Insecure: The End

2021
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read prior review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fireplace 4K: Classic Crackling Fireplace from Fireplace for Your Home

Fireplace 4K: Classic Crackling Fireplace from Fireplace for Your Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
12
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
Edit this entry  
11
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Edit this entry  
08
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry