Sort by

Kyle has logged 17 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry