kmarus has logged 51 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Postman

The Postman

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry