Sort by

🩸kman🩸 has logged 573 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forever Young

Forever Young

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nicholas’ Gift

Nicholas’ Gift

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Tutor

My Tutor

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antibodies

Antibodies

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joy Ride 2: Dead Ahead

Joy Ride 2: Dead Ahead

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Swinging Cheerleaders

The Swinging Cheerleaders

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pixie

Pixie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Gift

The Christmas Gift

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cell

The Cell

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Friend to Die For

A Friend to Die For

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry