Sort by

🩸kman🩸 has logged 53 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mikey

Mikey

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stalked by My Neighbor

Stalked by My Neighbor

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer Camp

Summer Camp

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love at First Hiccup

Love at First Hiccup

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Savage Vengeance

Savage Vengeance

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Guncrazy

Guncrazy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Lives: The Making of Halloween

Michael Lives: The Making of Halloween

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Desperados

Desperados

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trick

Trick

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
06
247 Degrees Fahrenheit

247 Degrees Fahrenheit

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry