Sort by
  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Bama Rush

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Afire

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Passages

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Master Gardener

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • They/Them

  • Bullet Train

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

  • Spiderhead

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bad Axe

  • The Lost City