• The Kissing Booth 3

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Crisis

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hunger Ward

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Death of a Ladies' Man

    ★★★½

  • Operation: Clean Slate

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Priest

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • A Nice Girl Like You

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • A Piece of Cake

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★