• Four Roads

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Reefa

  • Ride or Die

    ½

  • Thunder Force

    ★½

  • Voyagers

    ★★

  • The Power

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Wildcat

    ★★½

  • A Little Italian Vacation

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Sentinelle

    ★½

  • The Devil Below

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Sometime Other Than Now

    ★★★

  • Social Hygiene

    ★★½

  • She was the Deputy's Wife

    ★★½

  • Come Here

    ★★★★

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Shangri-La

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Fear of Rain

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Suicide Forest Village

    ★★★★

  • earthearthearth

    ★★★

  • Aristocrats

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Land

    ★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★½

  • Trafficked

  • The Marksman

    ★★

  • Bastard's Crossing

  • The Dig

    ★★½

  • Locked Down

  • The White Tiger

    ★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Erotica 2022

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Chick Fight

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Woman in the Woods

    ★★½

  • It's a Summer Film

    ★★★★★

  • The Last Bath

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • Slalom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Georama Boy Panorama Girl

    ★★★★