knjr has logged 15 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Game

The Game

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry