Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
iCarly: iGo to Japan

iCarly: iGo to Japan

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
08
iParty with Victorious

iParty with Victorious

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry