• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • France Against the Robots

  • Smiling Friends

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • A Russian Youth

    ★★★½

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Mute Fire

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Domains

    ★★★½

  • The Wolf's Call

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Truth and Lies: Jonestown

  • The VelociPastor

  • Venom

  • Halloween

    ★½

  • The Border Fence

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • American Dharma

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★