Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry