Sort by

Kylie A. has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
22
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read prior review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
End of Watch

End of Watch

2012
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crickets

Crickets

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Footloose

Footloose

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry