kokomocrane has logged 234 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
Read the review Edit this entry  
03
The Photographical Congress Arrives in Lyon

The Photographical Congress Arrives in Lyon

1895
×
Edit this entry  
03
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
City of God – 10 Years Later

City of God – 10 Years Later

2013
×
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Louis Theroux: By Reason of Insanity

Louis Theroux: By Reason of Insanity

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Louis Theroux: Miami Mega-Jail

Louis Theroux: Miami Mega-Jail

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Louis Theroux's LA Stories

Louis Theroux's LA Stories

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Color Cry

Color Cry

1952
×
Edit this entry  
26
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
42

42

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Sitting

Sitting

2010
×
Edit this entry  
24
And Sometimes the Boats are Low

And Sometimes the Boats are Low

1983
×
Edit this entry  
23
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★½
Edit this entry