kokomocrane has logged 12 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry