Kolby Mac has logged 123 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kid

The Kid

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jexi

Jexi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry