Sort by

Kosta has logged 19 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Tale of the Wind

A Tale of the Wind

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Battle of Chile: Part I

The Battle of Chile: Part I

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
El Angel

El Angel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry