• Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★½

  • The Orphanage

    ★★★★½

  • The Cordillera of Dreams

    ★★½

  • Rahman 1400

    ½

  • The Warden

    ★★★

  • Midday Event: Trace of Blood

    ★★★★

  • Midnight Traveler

    ★★

  • Monos

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★★★

  • MAL·MO·E: The Secret Mission

    ★★½

  • Swing Kids

    ★★

  • The Elephant Queen

    ★★★

  • Aquarela

    ★★★★½

  • Tito and the Birds

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Elephantbird

    ★★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

  • Pope

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Newton

    ★★★★

  • Midday Event

    ★★★★

  • Last Men in Aleppo

    ★★★★

  • Arrival

    ½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Neruda

    ★★★★

  • Writing on the City

    ★★★★½

  • The Pearl Button

    ★★★★★

  • Veteran

    ★★★★

  • Woman in Gold

    ★½

  • A Minor Leap Down

    ★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Prophet

    ★★★★½

  • The Liberator

    ★★★

  • Visitors

  • Begin Again

    ★★★½

  • Confession of Murder

    ★★★½

  • Parviz

    ★★★★★

  • The Paternal House

    ★★★★★

  • The Yellow Sea

    ★★★½

  • Nostalgia for the Light

    ★★★★★

  • Poetry

    ★★★★

  • Confucius

    ★★★

  • Triangle

    ½

  • Castaway on the Moon

    ★★★★

  • The Secret of Kells

    ★★★★

  • When We Are All Sleep

    ★★★★½

  • Che: Part Two

    ★★★½

  • Old Partner

    ★★★★★

  • Che: Part One

    ★★★★

  • Secret Sunshine

    ★★★★★

  • Once

    ★★★½

  • Offside

    ★★★★½

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Salvador Allende

    ★★★

  • Silmido

    ★★★½

  • Crimson Gold

    ★★★½

  • The Five Obstructions

    ★★★★½

  • Save the Green Planet!

    ★★★½

  • The Twilight

    ★★★½

  • Goft-o-Go Dar Meh

    ★★★★

  • Songs from the Second Floor

    ★★★★

  • Before Night Falls

    ★★★½