Sort by

komiz has logged 90 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sins of Our Mother

Sins of Our Mother

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prey

Prey

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Endangered

Endangered

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Melt with You

I Melt with You

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Most Likely to Succeed

Most Likely to Succeed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Devs

Devs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★
Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Dangerous Son

A Dangerous Son

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extinction

Extinction

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
Read the review Edit this entry