Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Wham!

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Jason Isbell: Running With Our Eyes Closed

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★★½

  • Black Stone

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • The Playlist

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • The Quiet Girl

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • The Runner

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • Montana Story

    ★★★★